Baza wiedzy

Baza wiedzy

Ten sposób dezynfekcji pomieszczeń, sal chorych i karetek zyskał ostatnio bardzo na popularności. I nic w tym dziwnego – dezynfekcja przez zamgławianie jest szybka, skuteczna i bezpieczna. Nowoczesne aparaty do dezynfekcji działają automatycznie, wystarczy zaprogramować cały proces, by odbywał się bez udziału personelu. Jakie dawki stosować przy zamgławianiu?
Skuteczna i szybka dezynfekcja dzięki rozpylaniu suchej mgły zyskała ogromną popularność, szczególnie w dobie wysokiego zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzeniania się koronawirusa. To łatwo dostępna i bezpieczna metoda wykorzystywana jest nie tylko w gabinetach medycznych, oddziałach szpitalnych i karetkach, ale także coraz częściej – w przestrzeniach użyteczności publicznej, biurach, a nawet w autobusach i tramwajach. Na czym polega dezynfekcja przez zamgławianie?
Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń – jak wybrać, które parametry są ważne? Porównanie modeli Choć są wymagane do dezynfekcji gabinetów lekarskich i stomatologicznych, są trudno dostępne nawet na międzynarodowym rynku sprzętu medycznego. Mogą być stosowane też w karetkach, restauracjach i różnych placówkach opieki medycznej. Pozwalają na szybką i skuteczną dezynfekcję całych pomieszczeń. Jak wybrać aparat do dezynfekcji pomieszczeń suchą parą? Podpowiadamy.